Проблема незаконної забудови Києва: колізії та корупція в прикладах

Нещодавно градоначальник столиці пообіцяв зносити всі незаконні споруди в Києві. В якості підтвердження серйозності своїх намірів мер навів приклад будівництва в Кадетському Гаю. За словами Віталія Кличко, керівництво департаменту міського благоустрою отримало наказ терміново демонтувати паркан на місці, де планувалося зводити незаконну споруду. Оперативність такого реагування представниками органів влади на неправомірні дії забудовника була спровокована відсутністю у нього дозвільних документів. Однак громадськості відомо, що наявність декларації на будівництво не дає гарантії його законності. Більш того, це далеко не найбільша проблема в питанні незаконної забудови Києва.4

Боротьба за виживання в кам’яних джунглях Києва

Представники громадськості, та й просто вимушені сусіди незаконних споруд роками накопичують досвід боротьби з беззаконням перед обличчям Феміди і бездіяльністю її представників у міській владі. Громадська організація «Громадська правда», як один з голосів народу не може не відзначити свій намір сприяти захисту законних прав та інтересів людини в області містобудівної діяльності та інших напрямків пов’язаних з нею.

Як показує досвід, проблема незаконного будівництва в Києві – це замкнуте коло з якого вирватися під силу далеко не всім незадоволеним городянам та ініціативним групам. Захист законних прав населення – це основна функція судової системи в державі, тільки не в нашій країні. І навіть за умови, що громадськість готова сама відстоювати правду, юридична перемога не гарантує фактичної справедливості. Успіх у цій нелегкій боротьбі найчастіше залишається лише «побічним» елементом бюрократичної системи для тих, хто завжди знає, як обійти закон.

Як приклад «законного» беззаконня можна навести гучну історію про те, як ініціативна група мешканців одного зі спальних районів по вулиці Вишняківська в 2011 році пройшла нелегкий шлях від вимушеного сусідства з незаконним будівництвом до юридичної перемоги в судових інстанціях міста. «Результат» боротьби за законні права, які мають офіційне підтвердження в якості заборони на будівництво, донині стоїть за адресою: вулиця Вишняківська, 10.

5

Відповідь на питання як таке можливо і тепер залишається відкритим. Але напрошується логічний висновок, що «зям’явшим» ситуацію представникам і посередникам міської влади супермаркет вигідніше, ніж парк, про який мріяли жителі району.

Складно сказати наскільки «дієвою» буде політика нинішньої влади. Як кажуть, час покаже. Але одне ми знаємо точно, поки існують ініціативні та небайдужі городяни, представники громадськості та громадські організації, такі як «Громадська правда», права простих громадян будуть захищатися і відстоюватися. Досвід боротьби в «кам’яних джунглях» Києва передається і множиться – це говорить про те, що правда на боці тих, хто продовжує боротися. Саме тому, консультанти та юристи ГО «Громадська правда» безкоштовно проводять індивідуальні консультації та надають правову допомогу городянам Києва, які стали «заручниками ситуації» і потребують захисту прав в області містобудівної діяльності.

Вам також може сподобатися ...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>